Datafesťák  2018

Data & business / Data & manufacturing / Data & goverment / Data & girls

23-24. listopadu 2018 - FIM Hradec Králové

Partneři

O čem je datafesťák

Navazujeme na akci z roku 2015. Na stejném místě budeme dva dny mluvit a hrát si s nástroji na zpracování a vizualizaci dat. Páteční program bude v režii našich zákazníků a jejich individuálních příběhů, jaký konkrétní přínos pro ně datová analytika má. Následný hackathon bude o praktickém vyzkoušení nástrojů na reálných zákaznických datech.

Na jaká data se můžete těšit?

Můžete se těšit na datové sety o letech od kiwi.com nebo výrobní a logistická data BageterieBoulvar a Crocodille. O důležitosti datové analytiky budou mluvit sami uživatelé a jejich příběhy. Přijďte si poslechnout jak jim data pomáhají.

koho potkáte?

Tomáš Žďára
Česká Spořitelna

Jiří Tobolka
Bizztreat s.r.o.

Koho uvidíte a uslyšíte přednášet


Program

bude rozdělen na tři hlavní části

Business
Od pátku od 9 ráno se rozjede série přednášek a workshopů pro business lidi. Jasné zaměření je na využití dat v obchodě a výrobě. Příběhy lidí, kteří data využívají a poradí vám jak na to. Přijdou mezi nás zástupci firem Adler, Crocodille, Dáme Jídlo, Kiwi a další. Budete mít možnost připravit si témata a dotazy, které poté mohou být rozvinuty data analytikami během vlastního hackathonu v pátek a sobotu. 

Hackathon
V pátek v 18:00 začneme výkopem a prezentací data setů, problémů k nim a zároveň technologií na jejich zpracování. Po zkušenosti z minulého rčníku bereme pouze technologie a data sety, které si přivezou i svého "taťku". Člověka, který datasetu rozumí a dokáže vás do něj rychle nabootovat. To samé s technologiemi. Pojedeme klasicky dosoboty po obědě, kdy bude prezentace vytvořených projektů. Ubytko na místě (spacáky, karimatky), jídlo&kafe zajištěno. Více info dostanete po registraci mailem. 

DataGirls
V sobotu proběhne ve spolupráci s Czechitas i track pro holky co začínají s daty. Během dne se naučí, jak přemýšlet o datech a vyzkouší si různé vhodné nástroje.